عششششقم...؟

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید 

کولاک و برف سنگین می تواند اوضاع معابر و جاده ها رابا بحران مواجه کند که خودرو های برف روب می‌توانند بهترین راه حل باشند. خودرو های برف روب در تعداد زیادی از کشور های دنیا در حال نوسازی هستند. در این جا شما با 10 خودروی برف روب فوق پیشرفته که در دنیا مشغول برف روبی هستند آشنا خواهید شد. برف ازآن دسته نعمت‌‌هاي خدادادی است که زمستان‌ها چهره زمین را سفید می کند،

 

قدم زدن در برف بسیار دلنشین و لذت‌بخش است به شرط آنکه پوشش گرم و نرمی داشته باشید، اما رانندگی در برف چیز دیگری است و حتی اگر خودروی شما به تجهیزات لازم نیز مجهز باشد بازهم احتمال بروز حادثه وجوددارد.

 

بهمین دلیل در کشور های مختلف پس از بارش برف خودرو های برف روب به خیابان‌هاي پرتردد آمده و سطح خیابان را از برف پاک میکنند. شاید برای شما جالب باشد بدانید خودرو های برف روب پیشرفته‌اي وجوددارد که دریک چشم به‌هم زدن برف تمام سطح یک خیابان را پاک می کند. در ادامه مطلب سماتک قصد داریم بارش برف زیبایی که اکثر قسمت‌هاي کشور را سفید پوش کرده است رابه فال نیک بگیریم و باهم نگاهی به پیشرفته‌ترین خودرو های برف روب خواهیم داشت.

 

1. خودروی برف روب اُوِر آسِرن آر اس ۲۰۰ «Overaasern RS200»

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

این اتومبیل با هدف پاک سازی برف در برزگراه‌ها و جاده‌هایي که ترافیک سنگینی دارند ساخته شده است. این ماشین طراحی هوشمندانه و ماژولار دارد تا در شرایط مختلف بتواند به اسانی برف را از سطح خیابان و معابر پاک کند. دراین اتومبیل از مواد پیشرفته فایبرگلاس استفاده شده و اصول طراحی آیرودینامیک در آن رعایت شده است.

 

برس‌ و فن‌هاي بزرگ با ظرفیت بالا، به همراه ویژگی تنظیم خودکار برس‌هایي که برف را جابه‌جا میکنند از ویژگی‌هاي مهم این خودروی برف روب است. تعامل با این ماشین نیز بسیار آسان است و بر خلاف ابعاد بزرگی که دارد هزینه‌هاي تعمیر و نگهداری آن بسیار کم است.

 

2. خودروی برف روب اشمیت سوپرا «Shmidt Supra»

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

این ماشین برای مناطقی طراحی شده که بارش برف زیادی دارند، این برف روب از طراحی ویژه‌اي برخوردار است ودر آن خبری از محور محرک مانند سایر خودروها نیست، در نتیجه رانندگی بسیار دقیقی را در مسیرهای برفی در اختیار راننده قرار میدهد. از طرف دیگر خودرو های برف روب نیرومند به مخزنی با ظرفیت بسیار بالا مجهز است و به اسانی می تواند چیزی حدود ۸ ساعت، برف سنگین را از سطح جاده‌‌ها پاک کند.

 

این برف‌روب،‌ برف‌ها را تا فاصله ۴۰ متر دورتر پرت می کند. ویژگی‌هاي خودرو های برف روب اشمیت سوپرا بهمین‌جا ختم نمی شود و این اتومبیل مصرف بسیار کمی دارد و برخلاف تصور در حین برف‌روبی، هیچ صدایی به داخل کابین نفوذ نمیکند. شیشه‌هاي جلو و آینه‌ها این خودروی برف روب نیز دارای سیستم گرمایش داخلی هستند.

 

3. خودروی برف روب MDOT TOW PLOW

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

این اتومبیل برف روب نیرومند برای پاک‌سازی برف بزرگراه‌ها و جاده‌هایي طراحی شده است که هرساله برف سنگینی را تجربه می کنند. به این ترتیب شهری که به این خودروی برف روب مجهز باشد نگرانی برای بارش سنگین‌ترین برف‌ها هم ندارد.

 

4. خودروی برف روب SnowBlast SnowBlower

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

این خودروی برف روب نیرومند برای جاده‌هایي است که سایر برف‌روب‌ها نمی توانند برف این جاده‌‌ها را پاک ‌کنند. به عبارت دیگر می توان گفت بعید بنظر می رسد این خودروی برف روب در پاک‌ کردن برف یک خیابان ناتوان باشد. این خودروی برف روب به دو پره بسیار بزرگ در جلو مجهز است تا برف به داخل مخزن کشیده شود و همانند یک چاقو که پنیر رابه اسانی می برد

 

این ماشین برف روب در بین برف‌ سنگین زمستانی مسیر را پاک می کند. برف‌هایي که از سطح جاده پاک میشوند توسط این بر‌ف‌روب به کنار جاده پرتاب خواهند شد.

 

5. خودروی برف روب اتوبوس «School Bus SnowBlower»

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

ممکن است این خودروی برف روب با خودروهایی که تا کنون به آن‌ها اشاره کردیم تفاوت داشته باشد اما اجازه ندهید ظاهر این خودروی برف روب شما را فریب دهد چرا که با یک خودروی برف روب نیرومند و کارآمد طرف هستیم. این خودروی برف روب در‌واقع برف سطح خیابان‌ها را پاک نمی کند و برای پاک‌کردن برفی که روی اتوبوس‌هاي مدرسه‌ها نشسته طراحی شده است.

 

6. خودروی برف روب CN Jet SnowBlower

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

تا این قسمت به برف‌روب‌هایي اشاره کردیم که برای پاک کردن برف خیابان‌ها و برزگراه‌ها طراحی شده‌اند اما اگر برای شما این پرسش مطرح شده که برف خطوط راه‌آهن را چگونه پاک میکنند باید بگوییم خودروی برف روب CN Jet SnowBlower برای اینکار ساخته شده است.

 

جالب است بدانید با یک خودروی برف روب عادی طرف نیستیم و خلاقیت ویژه‌اي در ساخت این خودروی برف روب به خدمت گرفته شده است تا برف و یخ رابه اسانی از ریل راه‌آهن پاک کند. برای رسیدن به این هدف یک موتور هواپیمای جت در قسمت جلوی این خودروی برف روب نصب شده است. وظیفه این موتور جت آب کردن برف و کنار زدن آن از روی ریل است.

 

7. خودروی برف روب اُوِر آسِرن آر اس ۴۰۰ «Overaasern RS400»

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

خودروی برف روب برادر بزرگ تر برف روب اُوِِر آرسِن آر اس ۲۰۰ است که در بالا به آن اشاره کردیم. جالب است بدانید برند اُور آرسن متخصص ساخت برف‌روب‌هاي مختلف است و محصولات ويژه‌‌اي را دراین زمینه معرفی کرده است. بر‌ف‌روب اُور آرسن آر اس ۴۰۰ با هدف پاک کردن برف از سطح باند فرودگاه‌ها طراحی شده است و برس‌هایي دراین خودروی برف روب تعبیه شده تا بادقت بسیار بالا برف را از تمامی سطح باند فرودگاه پاک کنند.

 

این خودروی برف روب بزرگ دارای قسمت‌هاي مختلفی است که در حین کار باز میشوند تا سطح بیشتری از باند را پاک کند اما در زمانی که نیازی به آن نیست به اسانی این قسمت‌ها درکنار هم قرار میگیرند تا فضای پارک کمتری اشغال شود. از آنجایی که پرواز‌هاي فرودگاه نباید تأخیر داشته باشد، این خودروی برف روب سرعت بسیار بالایی در پاک کردن برف دارد و با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت برف را از روی باند فروشگاه پاک میکند.

 

8. خودروی برف روب Prinoth SW4S

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

زمانی که برف سنگین می‌بارد، پاک کردن برف خیابان‌ها در اولویت قرار میگیرد اما برف معابر نیز باید پاک شود در غیر این صورت احتمال سرخوردن عابرهای پیاده و آسیب دیدن آن‌ها زیاد است، در چنین مواردی میتوانید روی خودروی برف روب Prinoth SW4S حساب باز کنید. این خودروی برف روب به صورت اختصاصی برای پاک کردن برف معابر طراحی شده و به اسانی میتوان آن را در پیاده‌روهای باریک به پیش‌ برد.

 

دراین خودروی برف روب شاهد حضور قسمتی در جلو هستیم که برف رابه داخل کشیده و با ریختن نمک بر روی یخی که در زیر برف قرار دارد آن را آب میکند. برفی که به داخل کشیده شده است نیز در فاصله‌اي چند متری پرتاب می شود.

 

9. خودروی برف روب BNSF Rotary Snowplow

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

همان‌گونه که اشاره کردیم پاک کردن برف در مسیر ریل راه‌آهن اهمیت زیادی دارد، بهمین دلیل برف روب BNSF Rotary Snowplow بعنوان بزرگ ترین خودروی برف روب خط‌ راه‌آهن در تمام دنیا به حساب می آید. این برف روب به اسانی میتوان در کوه‌ها و قسمت‌هایي که چندین متر برف بر روی ریل قطار نشسته است نفوذ کرده و مسیر را باز کند. حتی اگر برف به ارتفاع خود قطار هم باشد بازهم این خودروی برف روب مسیر خودرا باز کرده و تونلی در بین برف ایجاد می کند.

 

10. خودروی برف روب زاگ پایپ‌ مانستر «Zaugg Pipe Monster»

برترین خودروهای برف روب در جهان را بشناسید

خودروی برف روب که با انچه تا کنون دیده‌اید تفاوت‌هاي زیادی به لحاظ ظاهر و عمل‌کرد دارد. شرکت Zaugg تخصص ویژه‌اي در ساخت خودروی برف روب دارد و این خودروی برف روب وظیفه‌اي برای پاک کردن برف معابر یا بزرگ‌راه‌ها ندارد ودر عوض برای ساخت پیست‌هاي اسکی طراحی شده است. این برف‌روب، برف رابه داخل کشیده و به مکانی که راننده تشخیص میدهد هدایت می کند و بزرگ ترین پیست‌هاي اسکی دنیا که برای مسابقات ورزشی و المپیک استفاده می شوند.

 

از این خودروی برف روب استفاده میکنند. دراین قسمت به اتمام لیست مجهزترین خودرو های برف روب دنیا در سماتک رسیدیم، پیشنهاد می کنیم اگر شما هم تجربه‌اي خوش از رانندگی در خیابان‌هاي برفی دارید، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را از تجربه‌هاي خود باخبر سازید.

 

 


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۵۸:۲۰ توسط:jojodivonecv موضوع:

پخش زنده جام کنفدراسیون ها ، روسیه – پرتغال


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۱:۱۲ توسط:jojodivonecv موضوع:

جملات دوست داشتنی بزرگان در مورد سفر


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۸:۱۵:۱۳ توسط:jojodivonecv موضوع:

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها

 

دخترانی که هنوز در سنین نوجوانی هستند اما باید به خانه بخت بروند و با مردی زندگی کنند که هیچ احساس و شناختی ازآن ندارند.

 

آمار قطعی درباره تعداد دخترانی که زیر سن قانونی ازدواج میکنند وجود ندارد. صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اعلام کرد حداقل 17 درصد از دختران گرجستان قبل از 18 سالگی ازدواج می کنند که سن قانونی ازدواج است. اما انچه پیگیری این موارد نقض قانون را دشوار میکند.

 

این است که خانواده‌ها قانون را دور میزنند. آن‌ها ثبت ازدواج را سالها به تعویق می اندازند. مراسم ازدواج را در مساجد یا کلیساهای روستایی برگزار می کنند و زوج را ازنظر فرهنگی و مذهبی زن و شوهر درنظر میگیرند.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

عروس 17 ساله در منطقه /کاختی/ که منتظر داماد است. او و همسر 22 ساله‌اش یک ماه قبل در مراسم خواستگاری دیدار کردند و همان روز تاریخ کراسم نامزدی مشخص شد. عکاس و روزنامه‌ نگاری به نام دارو سولاکاوری در گرجستان بزرگ‌شده و به یاد دارد که یکی از همکلاسی‌هایش در 12 سالگی ازدواج کرد. او می گوید حس بدی داشتم. احساس میکردم اینکار درست نیست اما نمیدانستم چرا.

 

زمانی که سولاکاوری برای تحقیق درباره مسائل زنان به گرجستان بازگشت، این حس غریب نیز در او زنده شد. همکلاسی‌اش رابه یاد آورد و شروع به پرس‌وجو درباره ازدواج کودکان کرد. اندکی بعد، به یک مراسم عروسی در روستایی کوچک دعوت شد. در پایان جشن، عروس کوچک شروع به گریه کرد.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

همکلاسی‌ هاي عروس

سولاکاوری گفت: /بیان احساسش خیلی دشوار بود. ناراحت بود یا خوشحال؟ بنظر من بسیار سردرگم بود./ یونیسف ازدواج کودکان را /نقض اساسی حقوق بشر/ می‌نامد و گرجستان بالاترین آمار را در اروپا دارد. این سنتی است که قرن‌ها قدمت دارد و مختص به یک منطقه یا مذهب خاص نمی شود. بااینکه دلایل ازدواج زیر سن قانونی روستا به روستا متفاوت است، اما چند مورد مشترک میانشان وجوددارد.

 

دامادها تقریبا همیشه مسن‌تر هستند و مدرسه را تمام کرده و به سن قانونی ازدواج رسیده‌اند. طبق معمولً مادر داماد است که برای پسرش عروس انتخاب می کند، اما سولاکاوری با زوج‌هایي ملاقات کرد که از طریق دوستان مدرسه یا در فضاهای مجازی آشنا شده بودند. بااینکه دختران الزاماً مجبور به ازدواج نمیشوند، اما فشارهای فرهنگی بسیار زیاد است.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

سولاکاوری میگوید: /دخترها معمول با جریان رایج محل زندگی‌شان همراه میشوند. چون مادر و مادربزرگشان در سن خیلی پایین ازدواج کردند، آن‌ها نیز همین کار را می کنند. بنابر این تصور میکنند شیوه زندگی این‌گونه است./

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

افرادی که در عکس‌هاي سولاکاوری دیده میشوند، آذری‌هاي گرجستان و اعضای یک اقلیت قومی و مذهبی هستند. /لیلا/ یکی از عروس‌هایي بود که سولاکاوری با او ملاقات کرد. در زمان ازدواج 12 سال داشت و اکنون با خانواده شوهرش زندگی میکرد. دیدار با او در خاطر سولاکاوری ماند زیرا لیلا در نخستین دیدارشان بسیار آسان و بی‌پرده سخن گفت. او آرزوهای زیادی برای آینده‌اش داشت و میخواست متخصص مد شود.

 

می خواست درسش را ادامه دهد و کارهای زیادی انجام دهد. یکسال بعد سولاکاوری دوباره به سراغ لیلا رفت. اما اینبار همه ی‌چیز متفاوت بود. لیلا در سن 13 سالگی به یک‌خانه دار تبدیل‌شده بود. دیگر به مدرسه نمی‌رفت و تقریبا همه ی آرزوهایی که در ذهن داشت خاتمه یافته بود./

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

پسرهای نوجوان در حال تماشای جشن عروسی

ترک مدرسه تنها چیزی نیست که برای همیشه بر او تأثیر می گذارد. در گرجستان آموزش مسائل جنسی تقریبا وجود ندارد و سولاکاوری می گوید برخی دختران تا روز عروسی چیزی از این مسائل نمی دانند. یک نظرسنجی درسال 2010 نشان داد.

 

76.6 درصد زنان متأهل بین 15 تا 19 سال، از روش‌هاي مدرن پیشگیری از بارداری استفاده نمیکنند. بهمین دلیل عروس‌هاي جوان خیلی زود پس از ازدواج باردار می شوند که عوارض زیادی برای بدن‌هاي در حال رشدشان دارد.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

همان‌ طور که دوستان و خانواده به دور عروس می‌رقصند، او هدایایش رابه دست دارد و اشک می‌ریزد. سولاکاوری میگوید: /میخواستم به مردم جهان و کشورم نشان دهم که چه اتفاقی دراین مناطق می‌افتد. شاید با اینکار تغییری ایجاد شود./

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

به گزارش پارس ناز عروس و داماد از روی یک گوسفند قربانی شده رد میشوند که یکی از سنت‌هاي مراسم عروسی در اینبخش است.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

یک خانواده گرجی در طی تابستان دراین خانه زندگی می کنند. اینکار در بین کشاورزان منطقه رایج است. این خانه‌ها بیش از صدسال قدمت دارند.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

/ماری/ پانزده‌ساله در منطقه /آجارا/ زندگی می کند. اکثر دختران هم سن و سال او مدرسه را ترک می کنند تا ازدواج کنند. مادربزرگ ماری: این سنتی است که باید نسل به نسل ادامه یابد.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

معاشرت روستاییان میان مناطق مختلف

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

شنای کودک در /دریاچه سبز/ منطقه آجارا

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

کودکان روستایی در منطقه آجارا

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

/سالی/ سیزده سال دارد و هنوز ازدواج نکرده. مادربزرگش گفت خطر و مشکلی در ازدواج زود نمیبیند.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

/مونیکا/ و /لائورا/ دوقلو هستند و زمانی که مادرشان چهارده‌ساله بود بدنیا آمدند.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

تاب‌بازی بچه‌ها دریک روز مه‌آلود. دراین منطقه بدلیل ازدواج در سن پایین، ایام کودکی خیلی زود به بزرگ‌سالی تبدیل می شود.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

در منطقه آجارا، /تامرو/ چهارده‌ساله در مراسم نامزدی خواهرش می‌رقصد. او می گوید تا مدرسه را تمام نکرده ازدواج نمی کند.

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

زنان در مراسم جشن نامزدی

عکس های تلخ از عروسی دختران نوجوان | ازدواج دختر بچه ها با سن کم

منطقه آجارا به منظره زیبای کوهستانی و ازدواج کودکان شهرت دارد.

 

 


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۶:۳۱:۵۶ توسط:jojodivonecv موضوع:

اس ام اس زیبا


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۸:۱۹ توسط:jojodivonecv موضوع:

تصاویر/ صفحه اول روزنامه های امروز کشور


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۲۷:۰۶ توسط:jojodivonecv موضوع:

یارانه روستاییان و کم درآمدها حذف می شود؟

سلامت نیوز: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ از مصوبه این کمیسیون خبر داد که براساس آن یارانه روستاییان و کم درآمدها و خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی حذف نمی شود.

به گزارش سلامت نیوز، علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون تلفیق برای بررسی اصلاحات لایحه بودجه ۹۷ اظهار کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق در پیشنهاد الحاقی بند الف تبصره ۱۴ مقرر شد دولت با استفاده از اختیارات خود در قانون هدفمندی ترتیبی اتخاذ کند که در پایان ماه سوم سال ۹۷، کلیه خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی وکلیه خانوارهای ساکنان روستاها و سایر خانوارهای کم درآمد به خصوص در حاشیه شهرها کماکان مستمری یارانه داشته باشند.

به گفته وی، مصوبه پیشین کمیسیون تلفیق در تبصره ۱۴ که درآمد ۳۷ هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۷ را پیش بینی کرده بود فعلا به قوت خود باقی است.

نماینده مردم ساری در مجلس اضافه کرد: همچنین با پیشنهاد من و تصویب کمیسیون تلفیق ردیف مربوط به مطالعه انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی حذف شد و بنابراین کمیسیون تلفیق با مطالعه انتقال آب از خزر مخالفت کرد.

یوسف‌نژاد همچنین از مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق به عنوان بند الحاقی به تبصره ۱۲ خبر داد که براساس آن در اجرای ماده ۱۲ قانون برنامه ششم و با رعایت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و رد بدهی دولت به تامین اجتماعی، دولت مکلف است پس از اقدامات لازم مبنی بر رد قسمتی از بدهی دولت، نسبت به تأدیه بدهی‌ها در سقف ۵۰۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۷ با احتساب عملکرد فوق به روشهای زیر اقدام کند:

الف- ارائه حق الامتیاز، انحصارات حقوق ماهانه پس از محاسبات دقیق کارشناسی و توسط کارشناسان خبره‌ای که به تایید هیئت وزیران می رسد با اولویت مالکیت و حقوق ماهانه در سواحل وجزایر به شرط اجرای پروژه‌های توسعه ای در مناطق واگذار شده

ب -تامین خوراک انرژی، ایجاد و ارائه امتیازات منطقه ویژه انرژی در مناطق نفت‌خیز با اولویت بالا بردن بازدهی نفت در داخل کشور و با قیمت‌های ترجیحی

ج - واگذاری پروژه‌ها و طرحهای مهم در دست اجرای کشور

د - خانه‌های سازمانی دولت به تامین اجتماعی

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق، در مصوبه دیگر این کمیسیون اعتبارات بنیاد شهید و آموزش و پرورش از استانی به ملی تغییر کرد.

یوسف‌نژاد اضافه کرد: همچنین در تبصره ۱۷ مقرر شد مبلغ اختصاص یافته از محل یک درصد کاهش هزینه عملیات شرکت‌های ایجاد شده به آموزش و پرورش اختصاص یابد.برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۴۴:۳۷ توسط:jojodivonecv موضوع:

دستگیری یک قصاب با 450 کیلوگرم گوشت الاغ

فرمانده انتظامی بخش چنارشاهیجان در استان فارس از دستگیری یک قصاب با 450 کیلوگرم گوشت الاغ در این منطقه از شهرستان کازرون خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیامرز صادقی گفت: در بازرسی از یک مغازه قصابی در چنارشاهیجان شهرستان کازرون در استان فارس، بیش از 450 کیلوگرم گوشت الاغ کشف شد.

وی گفت: ماموران بخش انتظامی چنارشاهیجان قصاب یاد شده را دستگیر کرده و به همراه گوشت الاغ کشف شده تحویل مقام قضائی دادند.

فرمانده انتظامی بخش چنارشاهیجان از مردم درخواست کرد که اگر از این قصاب شکایت دارند به کلانتری این بخش مراجعه کنند.

برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۵:۰۷:۲۶ توسط:jojodivonecv موضوع:

اس ام اس عاشقانه واقعی تیر ۹۴

تو
خصوصی ترین نیاز منی
که در گلویم
با سیلی سکوت
سرخ نگه ات داشته ام

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
به زندگی با تو مشغولم
زیر این سقف تک نفره
جوری که از تصور خدا هم دور مانده

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
گاهی…
هیچ ندارم برایت بنویسم و بگویم
خودت باید باشی …
تا …
بخوانی و بشنوی از نگاهم

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
این از ویژگی های عشق است که هیچ گاه ثابت نمی ماند؛ عشق، بدون وقفه رشد می کند، در صورتی که کاهش نیابد
آندره ژید

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
دلم یک دیدار غیر منتظره می خواهد …
من باشم و یک دنیا تو

.

.

.

ادامه در ادامه مطلب

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
دلتنگی هایم زمینی نیستند و زمان نمی شناسند !!!
لحظه ای دور می شوی…
دلم بهانه ات را می گیرد

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
با کسی باش که وقتی باهاشی رژلبش پاک شه نه ریملش،و وقتی پیشش نیستی ریملش پاک شه نه رژلبش

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
حتی اگه تمامِ روز رو
با هرکس و هر چیزی
خودمو سرگرم کنم…
تو که نباشی…
آخرِ شب
فکرِت
آرامش رو ازم میگیره…
دلم کمی آرامش میخواهد…
از جنس تو

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
تراشکار ماهری شده ام بس که تو نیامدی
و من برای دلم بهانه تراشیدم

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
سلامتی خودم که قلبم مثل قبرم، فقط جای یه نفره…
آهای اون یه نفر، خیلی دوست دارم

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
دیگر کسی پرواز را به خاطر نمی سپارد …
در سرزمین گرسنگان
پرنده خوردنی است …!
آری آری
حق با توست
همیشه پرندگان گریخته از قفس زودتر از گنجشکان گرسنه زمستان می میرند ….
و هیچکس
از هیچ کس نخواهد پرسید
کدامین گربه
از کدامین لاشه

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
گم شدم تو دنیات، از یابنده تقاضا دارم منو به حال خودم بذاره

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
آشوب جهان و جنگ دنیا به کنار……
بحران ندیدن تو را من چه کنم…؟!؟!؟؟

.

اس ام اس عاشقانه واقعی عشق جدید ۹۴ زیبا

.
اونی که بخواد ببیندت
اونی که بخواد باهات باشه
دنبال زمان خالی نمیگرده
زمانشو برات خالی میکنه
اگه واقعا دوستت داشته باشه
آدم ها رو از روی اولویت بندی هاشون بشناسید


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۲۶:۰۳ توسط:jojodivonecv موضوع:

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا «س» | شهادت و ایام فاطمیه

پیامک هاي تسلیت ایام فاطمیه به مناسبت شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا «س» برای شما در ادامه این مطلب آورده شده است.

 

خدا داند دلم خون گریه میکرد

به حالم دشت و هامون گریه میکرد

ندیدم زخم پهلو را در آن شب

ولی دیدم کفن خون گریه می‌کند

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

شهادت حضرت فاطمه زهرا

سخت بود تا که بگویم عدو

شرم نکرد از کتک فاطمه

ازچه بگویم نوک مسمار , یا

پهلوی خورده ترک فاطمه

واشده یک در ولی بسته است

دستعلی یار تک فاطمه

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

اس ام اس تسلیت شهادت حضرت زهرا

مـــــدینه شـــد گـُل یاست کجا نیلوفری

کدامین کوچه دارد داغ مـرگ مادری

مـــــدینه در کــــجاست, مــزار فاطمه

کـجا گــشـته خـــزان, بـهار فاطمه

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س)

یا فاطمه , تویی چشمه ي برکات

پیرهن مشکی , پوشیدم برای عزات

می ریزم ستاره برات

آرزومه که بمیرم توی روضه هات

شده جاری کوثر چشم گریه کنات

شد فاطمیه , فصل اشک و عزا

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

شهادت حضرت فاطمه

کمی آهسته تر اي در, مدارا

که پشت در رسیده باز زهرا

چرا اي در نداری رحم هرگز

شده روی سرم ویرانه دنیا

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

پیامک شهادت حضرت فاطمه

فاطمیه اول غمهای ماست

فاطمیه موسم حزن وعزاست

فاطمیه ثلمه بر عالم بود

فاطمیه فصل غمهای خداست

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

شهادت حضرت فاطمه زهرا

واویلاه داره می سوزه هستم

زندگیم داره می ره از دستم

زهرا ببین که از غم رسیده جون من بر لب

زهرا اگر بری تو چی کار کنم من با زینب

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

متن تسلیت شهادت حضرت زهرا

چشم ما دریا – آه و واویلا – همه ی جا پیچیده ناله ي زهرا

کوچه ها پر خون – چادری پر خاک – شده پر ز گل لاله ي صحرا

چه خبر شده توی این شهر – چه بلایی سرش آوردن – تو کوچه سپاه نمروده

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

اس ام اس دهه فاطمیه

شعله ور شد آتش از خانه ي حبل المتین

دست بابا بسته و مادرم نقش زمین

اي مغیره مادر ما را مزن

لاله ي پیغمبر ما را مزن

وای مادرم مادر

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

جمله های تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س)

مادر امشب زینبت را ناز کن

چشمهای بسته ات را باز من

یا مکن مادر از این خانه سفر

یا که زینب رابه همراهت ببر

اس ام اس تسلیت دهه فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) | شهادت و ایام فاطمیه

اس ام اس شهادت حضرت فاطمه زهرا

کدامین شب ازآن شب تیره تر بود

که زهرا حایل دیوار ودر بود

شبی کاندر هجوم تیغ بیداد

سرت را سینه زهرا سپر بود

زمان بر سینه خود سنگ می کوفت

زمین از داغ زهرا شعله ور بود

 

 


برچسب: 0،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ بهمن ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۴۴:۴۰ توسط:jojodivonecv موضوع: